Топографого-геодезичні роботи

Топографічне знімання

Топографічне знімання дозволяє створити цифрову модель досліджуваної місцевості та оцінити умови запланованого будівництва. Від точності виконаних робіт багато в чому залежить довготривалість експлуатації майбутнього об'єкта, вартість будівельних робіт, а також безпеку проживання.

Топографічний план можна використовувати:

 • при перед проектних дослідженнях
 • при проектуванні
 • для введення в експлуатацію нових будівель і комунікацій
 • для поточної перевірки земляних і будівельних робіт 

            Топографічне знімання дозволяє створити цифрову модель досліджуваної місцевості та оцінити умови запланованого будівництва. Від точності виконаних робіт багато в чому залежить тривалість експлуатації майбутнього об'єкта, вартість будівельних робіт, а також безпеку проживання.

             Топографічне знімання земельної ділянки виконується при проектуванні земельної ділянки та землевпорядних роботах (підготовка документації щодо визначення меж і площі ділянки, створення межового плану, постановка ділянки на кадастровий облік, підготовка документації при розділі і будь-якому іншому зміну меж ділянки, земельні спори, при отриманні дозволу на будівництво будівель і споруд на земельній ділянці, а також на перекладання підземних комунікацій). Опис топозйомки для кадастру і детальніше про землевпорядних роботах в розділі межування. Топозйомка для ландшафтного дизайну передбачає одержання точних просторових даних про рельєф ділянки, розташованих на ділянці будівель (більш детально форма і положення окремих частин, позначки цокольної частини та сходів будинків, комунікацій, рослинності (можливо вибірково: цікавлять дерева і чагарники).

          Топографічне знімання комунікацій (наземних, підземних, споруд) має свої особливості: на топоплан наносяться всі існуючі комунікації (підземні і наземні, що обслуговують об'єкти). Зйомка комунікацій проводиться у разі відсутності планів комунікацій, матеріалів виконавчої геодезичної зйомки, недостатньої повноти чи правильності даних матеріалів.

Топозйомка комунікацій включає:

 • отримання копій матеріалів попередніх зйомок (виконавчих креслень, топографічних планів, матеріалів контрольної зйомки);
 • рекогностування (відшукання комунікацій на місцевості, визначення місць пошуку підземних прокладок);
 • обстеження і зйомка підземних комунікацій, споруд мають вихід на поверхню (в колодязях);
 • обстеження і зйомка комунікацій, споруд не мають виходів на поверхню (в шурфах);
 • камеральна обробка результатів, складання плану інженерних мереж і схеми з їх технічними характеристиками;
 • повноти узгодження плану та схеми мереж з експлуатуючими організаціями.

Винос земельної ділянки в натуру (на місцевість) – це вид геодезичних робіт, який виконується для встановлення меж земельної ділянки на місцевості. Винос земельної ділянки в натуру (на місцевість) виконується згідно державного акта на право власності на земельну ділянку. Ви можете замовити винос частини земельної ділянки або окремі поворотні точки межі. Також ми можемо винести будь-який проект або інше завдання, попередньо адаптувавши їх (використовуючи комп'ютерні засоби) до земельної ділянки.

Межі земельних ділянок закріплюються на місцевості межовими знаками або довільної форми (дерев'яними кілками, металевими штирями тощо), або встановленого зразка. 

                                                       Для чого потрібен винос земельної ділянки в натуру (на місцевості)?

 • Винесені в натуру (на місцевість) межі земельної ділянки допоможуть внести чіткість у відносинах із сусідами.
 • Ви знаєте, де ваша межа, і можете спокійно поставити перкан, побудувати будинок або посадити город.
 • При купівлі земельної ділянки варто все ж пересвідчитись, за що ви платите.
 • Винос земельної ділянки дозволяє переконатись, що з вашою земельно-кадастровою інформацією все в порядку.